info@east.pl

Zasilacz UPS10KV-T-ON

Typ zasilacza Online
Brak czasu przełączania w tryb awaryjny
Zasilacze typu online w sposób kompleksowy realizują funkcję prewencyjnej ochrony sprzętu elektryczngo. Niezależnie od parametrów sieci energetycznej, UPS'y filtrują zasilanie i ładują wewnętrzne akumulatory. Dzięki temu rozwiązaniu podłączone urządzenia odbierają uprzednio przekonwertowane zasilanie o optymalnych wartościach. System podwójnej konwersji zapewnia maksimum bezpieczeństwa.
Moc skuteczna 9000W
Moc pozorna 10000VA
Napięcie wyjściowe 230V ±5% / 50-60Hz
Typ przebiegu Sinusoida
Złącze wej/wyj Zaciski śrubowe
Akumulator 16x 9Ah/12V
Filtr przeciwzakłóceniowy EMI/RFI
Port komunikacyjny RS-232, USB

Do pobrania

Certyfikat Karta katalogowa
Instrukcja obsługi [PL] Instrukcja obsługi [EN]
Specyfikacja Zasilacza UPS10KV-T-ON

Zasilacz UPS10KV-T-ON jest zasilaczem typu online. Urządzenia tego rodzaju są stosowane głownie tam, gdzie przykłada się dużą wagę nie tylko do zapewnienia nieprzerwanego zasilania, ale także odpowiedniej jego jakości.

Zasilacze awaryjne on-line całkowicie izolują podłączone do siebie urządzenia od sieci zasilającej. Falowniki instalowane w zasilaczach on-line zmieniają prąd stały w prąd zmienny, zachowując przy tym prawdziwą sinusoidę. Nieprzerwane przetwarzanie energii w akumulatorach pozwala wygenerować bezpieczne napięcie o świetnych parametrach.


W przypadku zakłóceń lub gwałtownych przerw w dostawie energii elektrycznej z sieci energetycznej zasilacz UPS10 KV T-ON natychmiast przełącza się na pracę z akumulatora. Ogniwa bateryjne zastosowane w urządzeniu wykonane zostały w technologii AGM. Czas podtrzymania napięcia zależny jest od całkowitego obciążenia zasilacza oraz pojemności akumulatora.

Wyświetlacz LCD zasilacza UPS10KVTON

Zasilacz awaryjny marki EAST stworzony został z myślą o kompleksowej obsłudze i ochronie urządzeń elektrycznych wykorzystywanych w małych i dużych instalacjach sprzętu. Zaletą zasilaczy on line jest możliwość przetwarzania energii w sposób ciągły, pozwalając na generowanie bezpiecznego zasilania o optymalnych parametrach. Zasilacze on-line całkowicie izolują podłączone do siebie urządzenia od sieci zasilającej. Parametry sieci mogą być obojętne, prąd na wyjściu zawsze będzie dostarczany z baterii, która też jest nieustanie ładowana. Falowniki instalowane w zasilaczach online zmieniają prąd stały w prąd zmienny, zachowując przy tym prawdziwą sinusoidę.

Zasilacz bezprzerwowy UPS10000 TON został wyposażony w funkcje: zimny start oraz AVR. Pierwsza z nich umożliwia wymuszenie pracy akumulatora bez podłączenia UPS do sieci zasilającej. Opcja ta jest bardzo przydatna, gdy nie ma prądu a jest potrzeba wysłania e-mail’a bądź zgrania danych na pamięć przenośną. Funkcja AVR jest to system automatycznej regulacji napięcia, pozwala on na maksymalne wydłużenie czasu pracy z baterią oraz umożliwia pracę przy skokach napięcia w warunkach podwyższonego lub obniżonego napięcia bez nadmiernego, niepotrzebnego zużycia baterii.

Zasilacz UPS 10KV T ON współpracuje z komputerami (najczęściej z serwerami) oraz innymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi m.in. z wideo rejestratorami cyfrowymi. Dzięki jego zastosowaniu w przypadku awarii zasilania zmniejsza się ryzyko utraty danych i ewentualnego uszkodzenia pamięci masowej.

Uwaga!

Przed pierwszym uruchomieniem zasilacza zaleca się przeprowadzenie co najmniej trzech pełnych cykli ładowania-rozładowania akumulatorów. Zapewni to uzyskanie optymalnej pojemności baterii. W trakcie późniejszej eksploatacji UPS'a warto wykonać jeden taki cykl w miesiącu.

W przypadku przerwy lub zakłóceń w dostawie energii elektrycznej zasilacz UPS przełącza się na pracę z akumulatora. Całkowity czas podtrzymania napięcia zależny jest od obciążenia zasilacza oraz pojemności akumulatora. Poniżej przedstawiono czas pracy jednostki UPS w oparciu o określoną wartość zapotrzebowania na energię. Rzeczywiste wyniki, z uwagi na charakterystykę obciążenia oraz poziom naładowania akumulatorów, mogą być różne od zaprezentowanych

Rozwiń tabelę

Przykładowy czas zasilania awaryjnego
Obciążenie Czas
100W 9h 30min
200W 5h 31min
400W 2h 45min
800W 1h 15min
1200W 45min
1600W 32min
2000W 25min
2400W 20min
2800W 16min
3200W 13min
3600W 11min
4000W 10min
4400W 9min
4800W 8min
5200W 8min
5600W 7min
6000W 6min
6400W 6min
6800W 5min
7200W 5min
7600W 4min
Kalkulacje przeprowadzono w oparciu o tabele rozładowania akumulatorów

Otwórz zbiorczą tabelę

Nadzór, kontrolę i aktywne powiadamianie o aktualnym stanie technicznym urządzenia realizuje dedykowane oprogramowanie do zasilacza UPSmart. Przy wykorzystaniu aplikacji możliwe jest nie tylko dokładne monitorowanie całości parametrów i bieżące zarządzanie funkcjonalnością zasilacza, ale także zautomatyzowanie sposobu działania urządzenia w razie wystąpienia określonych sytuacji. Realna jest zarówno inicjacja predefiniowanych działań, jak również równoczesna notyfikacja użytkowników w formie alertów tekstowych oraz osobnych wiadomości e-mail. Synchronizacja zasilacza z komputerem odbywa się przy użyciu portu RS232 lub interfejsu USB. Oprogramowanie UPS Smart to precyzyjna analiza zasilania, wszechstronna funkcjonalność i czytelna forma graficzna. Możliwość personalizacji ustawień znacząco zwiększa komfort pracy z UPS'em i usprawnia system bezpieczeństwa zasilanych urządzeń.

Jeśli zasilacz UPS obsługuje kartę sieciową SNMP, to po jej instalacji urządzenie otrzyma również sposobność zdalnego dostępu do systemu poprzez sieć lokalną lub internet. Do karty podłączyć można także kompatybilny moduł GPRS, dzięki czemu możliwe będzie przesyłanie alertów SMS na zdefiniowane numery telefonów.


Zdalne sterowanie funkcjonalnością zasilacza Monitoring parametrów sieci Rozbudowane dzienniki zdarzeń Harmonogram czasowy i zadaniowy Powiadomienia pop-up, SMS i e-mail Bezpieczne zamykanie systemu w razie awarii zasilania
Automatyczny zapis otwartych dokumentów Zarządzanie akumulatorem Szybki zapis i wczytywanie ustawień Język: polski, angielski, chiński uproszczony i tradycyjny, hiszpański, portugalski, rosyjski, włoski. (Linux: angielski i chiński) Kompatybilność: Windows 95 - Windows 10, Linux

W razie awarii zasilania UPSmart umożliwia automatyczny zapis otwartych dokumentów, a następnie zamknięcie aktywnych aplikacji i kontrolowane wyłączenie komputera. W zależności od rodzaju wykorzystywanego programu, realna jest bezpieczna archiwizacja nie tylko istniejących plików, ale również nowo tworzonych dokumentów. UPSmart współpracuje m.in. z popularnymi aplikacjami wchodzącymi w skład pakietów biurowych, programami graficznymi, czy choćby edytorami plików źródłowych. Kompatybilność z innymi aplikacjami zależna jest od obsługi komend sterujących generowanych przez UPSmart. Atutem oprogramowania są również rozbudowane dzienniki zdarzeń oraz zaawansowane opcje konfiguracji pozwalające na ścisłe określenie momentu zamknięcia systemu, zdefiniowanie listy odbiorców powiadomień SMS i e-mail, jak również wskazanie programu uruchamianego w momencie zamykania systemu. Zasilacze UPS, w połączeniu z bogatą funkcjonalnością aplikacji UPSmart, stanowią najlepszą receptę na bezpieczeństwo danych.

Moduł EPO - awaryjne wyłączenie zasilania

Jeśli moduł EPO nie jest włączony, należy go aktywować. W menu ustawień włącz opcję "EP" (Expert Mode - tryb ekspert). Pozwoli to na odblokowanie dodatkowej funkcji EPO, która domyślnie jest wyłączona (EPO OFF).  Aktywacja EPO umożliwia wybór jednego z trzech trybów pracy:):

  • OFF - domyślne, funkcja EPO jest wyłączona\
  • ONb - kiedy obwód awaryjnego wyłączenia zasilania zostanie otwarty UPS przechodzi do trybu BYPASS
  • ONF - kiedy obwód awaryjnego wyłączenia zasilania zostanie otwarty UPS odłącza wyjście zasilania

Specyfikacja techniczna

Ogólne
Typ zasilacza online
Moc
Moc pozorna 10000VA
Moc skuteczna 9000W
Wejście
Napięcie 230V ±25%
Częstotliwość 50 / 60Hz
Współczynnik mocy ≥ 0.99
Wyjście
Napięcie 230V ±5%
Częstotliwość 50 / 60Hz
Regulacja napięcia ± 1%
Zniekształcenie ≤ 2% (obciążenie liniowe); ≤ 5% (obciążenie nie-liniowe)
Kształt napięcia wyjściowego sinusoida
Współczynnik szczytu 3:1
Przeciążenie
(tryb sieciowy)
102 ~ 125%: przełączenie na tryb obejścia po 10 min;
> 125 ~ 150%: przełączenie na tryb obejścia po 1 min;
> 150%: przełączenie na tryb obejścia po 30 s
Przeciążenie
(tryb obejścia)
102 ~ 125%: wyłączenie po 20 min;
> 125 ~ 150%: wyłączenie po 2 min;
> 150%: wyłączenie po 1 min
Czas reakcji Tryb główny → tryb awaryjny: 0ms
Tryb invertera → tryb obejścia: 0ms
Wydajność
Tryb wysokiej wydajności ≥ 98%
Akumulator
Model bezobsługowy, w technologii AGM
Napięcie 192V DC
Ilość 16x 9Ah/12V
Prąd ładowania 1A
Czas ładowania 90% pojemności po 8 godzinach ładowania
Zabezpieczenia
Przeciwzwarciowe akumulatora elektroniczne + bezpiecznik topikowy
Przeciążeniowe akumulatora ogranicznik prądu wyjściowego
Filtracja napięcia wyjściowego akumulatora elektroniczna
Filtr przeciwzakłóceniowy EMI/RFI
Wyłącznik EPO Tak
Inne
Złącze wyj/wej Zaciski śrubowe
Port komunikacyjny RS-232, USB 2.0
Hałas ≤ 55dB (1m)
Temperatura pracy 0 ~ 40°C
Wilgotność 20 ~ 90%
Obudowa IP20
Waga 62kg
Wymiary 465 x 191 x 711mm
Gwarancja 24 miesiące
Nr GTIN (Kod EAN) 5904194151133
Ogólne
Typ zasilacza online
Moc
Moc pozorna 10000VA
Moc skuteczna 9000W
Wejście
Napięcie 230V ±25%
Częstotliwość 50 / 60Hz
Współczynnik mocy ≥ 0.99
Wyjście
Napięcie 230V ±5%
Częstotliwość 50 / 60Hz
Regulacja napięcia ± 1%
Zniekształcenie ≤ 2% (obciążenie liniowe); ≤ 5% (obciążenie nie-liniowe)
Kształt napięcia wyjściowego sinusoida
Współczynnik szczytu 3:1
Przeciążenie
(tryb sieciowy)
102 ~ 125%: przełączenie na tryb obejścia po 10 min;
> 125 ~ 150%: przełączenie na tryb obejścia po 1 min;
> 150%: przełączenie na tryb obejścia po 30 s
Przeciążenie
(tryb obejścia)
102 ~ 125%: wyłączenie po 20 min;
> 125 ~ 150%: wyłączenie po 2 min;
> 150%: wyłączenie po 1 min
Czas reakcji Tryb główny → tryb awaryjny: 0ms
Tryb invertera → tryb obejścia: 0ms
Wydajność
Tryb wysokiej wydajności ≥ 98%
Akumulator
Model bezobsługowy, w technologii AGM
Napięcie 192V DC
Ilość 16x 9Ah/12V
Prąd ładowania 1A
Czas ładowania 90% pojemności po 8 godzinach ładowania
Zabezpieczenia
Przeciwzwarciowe akumulatora elektroniczne + bezpiecznik topikowy
Przeciążeniowe akumulatora ogranicznik prądu wyjściowego
Filtracja napięcia wyjściowego akumulatora elektroniczna
Filtr przeciwzakłóceniowy EMI/RFI
Wyłącznik EPO Tak
Inne
Złącze wyj/wej Zaciski śrubowe
Port komunikacyjny RS-232, USB 2.0
Hałas ≤ 55dB (1m)
Temperatura pracy 0 ~ 40°C
Wilgotność 20 ~ 90%
Obudowa IP20
Waga 62kg
Wymiary 465 x 191 x 711mm
Gwarancja 24 miesiące
Nr GTIN (Kod EAN) 5904194151133
Przykładowy czas zasilania awaryjnego
Obciążenie Czas
100W 9h 30min
200W 5h 31min
400W 2h 45min
800W 1h 15min
1200W 45min
1600W 32min
2000W 25min
2400W 20min
2800W 16min
3200W 13min
3600W 11min
4000W 10min
4400W 9min
4800W 8min
5200W 8min
5600W 7min
6000W 6min
6400W 6min
6800W 5min
7200W 5min
7600W 4min
Kalkulacje przeprowadzono w oparciu o tabele rozładowania akumulatorów

Otwórz zbiorczą tabelę

Korzystamy z plików cookie

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych na stronie, optymalizacji jej treści, dostosowania strony do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookie na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookie można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszej strony, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookie. Więcej informacji zawartych jest w naszej polityce prywatności.